MAIN Stage  COGESER Jumpin' Stage   LAMBRARTE Beer Stage  ACQUANEVA Park

Tuesday 19

MAIN STAGE
19:00 DJ Andy Fisher (IT)
21:00 The Chicago Stompers (IT)
23:00 DJ Tom Cat Jumped Night (UK)

Wednesday 20

MAIN STAGE
19:00 DJ Tom Cat Jumped Night (UK)
21:00 Miss T and the Mad Tubes (IT) Special Guest Jarrod Coombes “Keytones” (UK) 
23:00 DJ Tom Cat Jumped Night (UK)

Thursday 21

MAIN STAGE
19:00 DJ Tom Cat Jumped Night (UK)
20:00 DJ Andy Fisher (IT)
21:00 The Juke Joint Royals (AU)
23:00 DJ Tom Cat Jumped Night (UK)

Friday 22

MAIN STAGE
19:00 DJ Miss Aloha (UK)
20:00 DJ henry (IT) “from” Rollin’ & Tumblin’
21:00 Johnny Trouble (DE)
22:00 DJ Cry Baby (IT)
22:10 Show Time Performance – 50’s Jive with Nellia & Dietmar (DE)
22:20 Show Time Performance – Gentle Jive with Jay cee (FR)
22:30 Nico Duportal & his Rhythm Dudes (FR)
23:30 DJ Shuffle Deluxe (CH)
COGESER “JUMPIN’ STAGE”
18:30 DJ Rockteer (IT)
20:00 DJ Shuffle Deluxe (CH)
20:40 Show Time Performance – 50’s Jive with Nellia & Dietmar (DE)
20:50 Show Time Performance – Gentle Jive with Jay cee (FR)
21:00 The Juke Joint Royals (AU)
22:30 DJ Tom Cat Jumped Night (UK)
LAMBRATE BEER STAGE
18:30 DJ lalla Hop (IT)
19:30 DJ Pierre La Qua (DE)
20:30 DJ Cry Baby (IT)
21:30 The Boogie Checkers (IT)
23:00 DJ Miss Aloha (UK)
ACQUANEVA PARK
24:00 DJ pierre La Qua (DE)
01:00 Vince & The Sun Boppers (IT) “Special Guest” Denis Mazhukov (Moscow)
02:00 DJ Henry (IT) “from” Rolin’ & Tmblin’

Saturday 23

MAIN STAGE
12:00 DJ Rockteer (IT)
12:30 Johnn & The Two Rockin’ Aces (IT)
14:00-16:00 Vintage Roots Dance School – 50’s Jive Open Stage “Stage Gratuito” with Nellia & Dietmar (DE)
16:00 DJ Miss Aloha (UK)
18:00 DJ Cry Baby (IT)
19:30 DJ Pierre La Qua (DE)
20:00-22:00 American Custom Letters – Live Painting by Mattia Bonora (Presso Villa Facheris Sede BCC Carugate ed Inzago)
21:00 Dry Riverbed Trio (NL)
22:00 DJ Andy Fisher (IT)
22:10 Show Time Performance – Charleston with Valeria Bonfanti
22:15 Show Time Performance – Lindy Hop with Studio Larosa Dance
22:30 Carl Sonny Leyland (USA) with Egidio Juke Ingala & the Jacknives + Special Guest Benny Pretolani (IT)
23:30 DJ Andy Fisher (IT)
COGESER “JUMPIN’ STAGE”
13:00 DJ Tom Cat Jumped Nught (UK)
14:00-16:00 Vintage Roots Dance School – Boogie Woogie (Coll Moves) Open Stage “Stage Gratuito” with Studio La Rosa Dance
16:00-18:00 Vintage Roots Dance School – Lindy Hop (Variazioni Swing Out) Open Stage “Stage Gratuito” with Studio La Rosa Dance
18:00 DJ Tommy il Losco (IT)
19:30 DJ Shuffle Deluxe (CH)
20:40 Show Time Performance – Charleston with Valeria Bonfanti
20:45 Show Time Performance – Boogie Woogie with Studio Larosa Dance
21:00 The Backleg Breakers (FR)
22:30 DJ Jay Cee (FR)
LAMBRATE BEER STAGE
13:00 DJ pierre La Qua (DE)
14:30 DJ Shuffle Deluxe (CH)
16:00-18:00 Vintage Roots Dance School – Gentle Jive Open Stage “Stage Gratuito” with Jay Cee (FR)
18:00 DJ Lalla Hop (IT)
19:00 DJ Rockteer (IT)
20:00 The Jumpstompers (IT)
21:30 DJ Cry baby (IT)
22:00 The Same Old Shoes (IT)
23:30 DJ Tommy il Losco (IT)
ACQUANEVA PARK
24:00 DJ Miss Aloha (UK)
01:00 The Jumpin’ Up (IT) “Special Guest” Mike Sanchez (UK)
02:00 All DJ’s spin wax 3 best records TO THE END

Sunday 24

MAIN STAGE
12:00 DJ Andy Fisher (IT)
12:30 Chino Swingslide (SP) “Meets” Veronica Sbergia & Max De Bernardi (IT)
14:00-16:00 DJ Pierre La Qua (DE)
16:00-18:00 DJ Jay Cee (FR)
16:00-20:00 American Custom Letters – Live Painting by Mattia Bonora (Presso Villa Facheris Sede BCC Carugate ed Inzago)
18:00 Miss Pin-Up Vintage Roots Contest
19:00 BCC Time – Award of the First Pre ’62 American Vintage Roots Cars Contest
20:00 DJ Dr. Feelgood (IT)
20:40 Award of the First Miss Pin-Up Vintage Roots Contest
21:00 Annita & the Starbombers (NL)
22:00 DJ Cry Baby (IT)
22:10 Cogeser Time – Award for the Best Jack & Jill Dancers Couple
22:15 Cogeser Time – Award for the Best 50’s Jive Dancers Couple
22:20 Funny Time Shim Sham in the Main Square
22:30 Vintage Roots Rock’n Roll Review – The Jumpin’ Up “Meets” many Vintage Roots Stars
24:00 Vintage Roots Rock’n Roll Review – The Great Final
COGESER “JUMPIN’ STAGE”
13:00 DJ Giusy Wild Baby (IT)
14:00-16:00 First Vintage Roots 50’s Jive Contest
16:00-18:00 Funny Time “Competition – Gara di Ballo Jack & Jill”
18:00 DJ Shuffle Deluxe (CH)
19:30 DJ Tom Cat Jumped Night (UK)
21:00 Dr. Jazz & Dirty Bucks Swing Band (IT)
22:30 DJ Pierre La Qua (DE)
LAMBRATE BEER STAGE
13:00 DJ Tom Cat Jumped Night (UK)
14:30 DJ Miss Aloha (UK)
16:00 DJ Rockteer (IT)
18:00 The Snatch Kate (IT)
19:00 DJ Cry Baby (IT)
20:00 The Backleg Breakers (FR)
21:30 DJ Shuffle Deluxe (CH)
22:00 Dry Riverbed Trio (NL)
23:30 DJ Giusy Wild Baby (IT)